نورپردازی خلاقانه با مقوا

با دوستان هنرمندتون به اشتراک بگذارید

این مقاله به شما کمک میکنه با استفاده از فقط یک تیکه کاغذ یا مقوا ، خلاقانه ترین نورپردازی ها رو برای عکاسی پرتره یا هر نوع عکاسی دیگه ای انجام بدین ؛ اون هم در صورتی که پس‌زمینه‌ی جذابی هم نداشته باشید .

نورپردازی خلاقانه با استفاده از فقط یک تکه مقوا

گرفتن عکس عالی و دراماتیک همیشه منوط به داشتن بهترین ابزار و تجهیزات نیست . من بارها با آموزش‌های مختلف و همچنین نمونه کارهای خودم این موضوع رو به بهترین صورت اثبات کردم . توی این مقاله‌ی کوتاه هم قراره با هم در مورد یک روش بسیار خلاقانه در حین حال آسون در نورپردازی صحبت کنیم . حتی زمانی که بک‌گراند جذابی هم برای سوژه وجود نداشته باشه ، این نورپردازی جلوه‌ی خودش رو روی زیبایی عکس به خوبی نشون می‌ده .

من بارها با آموزش‌های مختلف و نمونه کار های خودم اثبات کردم عکاسی لزوما نیاز به تجهیزات گروه قیمت نداره.

و در انتهای مقاله‌ برای اینکه به صورت عملی هم مراحل نورپردازی رو ببینید ، فیلمی قرار دادم که به راحتی می‌تونین مشاهده یا دانلودش کنید .

هزینه‌ی این نورپردازی

این نورپردازی خلاقانه کمترین هزینه رو برای شما داره

همیشه برای هر کار و پروژه‌ای هزینه یکی از مهم ترین موضوعات هست . ترفندی که قراره به شما آموزش بدم با کمترین هزینه‌ی ممکن قابل انجام هست . تنها چیزهایی که لازم داریم :

  • یک یا چند عدد مقوا یا یونولیت نازک 
  • یک چاقوی تیز یا کاتر برای برش مقوا
  • یک منبع نور از هر نوعی که دوست دارین

تمام وسایلی که برای نورپرداری احتیاج داریم همین ها هستن . با چند هزار تومن هزینه کردن میشه این نورپردازی رو انجام داد . در مورد مقوا به راحتی میتونین از نزدیک ترین لوازم التحریری  اون رو تهیه کنید . چاقو یا کاتر که تو خونه‌ی هر کسی پیدا میشه. در مورد منبع نور هم دستتون کاملا باز هست.  از فلش دوربین میشه استفاده کرد تا حتی یک لامپ معمولی . با توجه با امکاناتتون هر گزینه ای که دوست داشته باشید رو میتونید روی میز بگذارید .

مراحل کار خیلی ساده تر از چیزی هست که فکر میکنید

مراحل انجام کار

در واقع کار خاصی برای انجام دادن وجود نداره . فقط کاتر رو بردارید و به شکل دلخواه روی مقوا برش بزنید . مثلا می‌تونید شکل یک پنچره رو در بیارید . و در آخر مقوا رو جلوی منبع نور بگیرید . کار تموم شد . حالا با شکل دراماتیکی که نور به خودش گرفته قشنگ‌ترین عکس‌ها رو بگیرید .

خروجی کار بسیار زیبا و دراماتیک خواهد بود . هیچ کس حتی به این ترفند شک هم نمیکنه
با برش مقوا به شکل پنجره ، نور یک پنجره رو بازسازی کنید
حتی با یک بک‌گراند معمولی هم میشه بهترین عکس‌ها رو گرفت

مشاهده‌ی فیلم آموزش این ترفند

آموزش نورپردازی خلاقانه فقط با یک تکه مقوا

درباره‌ی نویسنده‌ی این مقاله

رضا صادقی
رضا صادقی(مدیر سایت)
من رضاصادقی هستم . مدیر وبسایت رضاصاد . عکاس ، طراح ، ادیتور ، ریتاچر ، تدوینگر ، نویسنده ، مدرس ،مدیر تبلیغات ، کارشناس فروش . این سایت رو تاسیس کردم تا بزرگترین و جامع ترین سایت هنری فارسی زبان باشه

اگه این مقاله رو مطالعه کردید یک معنی واضع داره : اینکه شما یک هنردوست هستید . پس نظر شما برای ما بی‌نهایت مهمه . با نوشتن نظرتون به سایت ما افتخار می‌دید ؟

۲ دیدگاه

  • این ویدیوها خییییلی دیدگاه آدمو گسترش میده و سلیقه آدم رو به سمت کارای خلاقانه خصوصا توی نورپردازی سوق میده (خانم عکاسِ جیگر و مهربووونی هم هس حس خوبی داره ^__^ ) ممنووون